Filters
Select location
Sort by
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us

Local Business

Restaurace Kravín

Get Directions
4.2/5

4577 people have been here

address

Náměstí Míru 109/18, Prague, Czech Republic Prague, Czech Republic

hours

Mon-Thu: 11:00 - 00:00
Fri: 11:00 - 01:30
Sat: 12:00 - 01:30
Sun: 12:00 - 23:00

price rate

$$$$

services

  • Catering
  • Good For Groups
  • Good For Kids
  • Outdoor Seating
  • Takes Reservations
  • Take Out
  • Waiter Service
  • Walk-Ins Welcome

payment options

public transit

Tram č. 10, 16, 4, 22, 11, 24, 13
Bus č. 135
Metro C, zastávka I.P. Pavlova

about

Restaurace Kravín, Náměstí Míru 109/18, Praha 2

story

Originál 1869 na pražských Vinohradech
obnovil bohatou tradici legendární hospody Kravín


Praha - Vinohrady, 10. 9. 2013 – Nově otevřená restaurace Originál 1869 navazuje na bohatou tradici legendární vinohradské hospody Kravín. Pivo Gambrinus Originál 10 ° se čepuje přímo z pivních tanků a hosté jej dostávají v té nejvyšší kvalitě.

Náměstí Míru na pražských Vinohradech se stává přirozeným centrem kvalitních gastronomických služeb a společenského života. Vstupte s námi do restaurace Originál 1869 Kravín na rohu ulice Rumunská a náměstí Míru. Nové, stylové prostředí osloví široké spektrum hostů. Dobře se zde budou cítit jak mladí, tak i ti zkušenější znalci dobrého piva i jídla. Atmosféra a architektonické pojetí restaurace ilustruje tradiční výrobu českého piva ze základních pivovarských surovin: českého chmele, ječmene a vody. Interiérové řešení klade důraz na vytvoření klasického, tradičního prostředí pivnic s moderními prvky. Základem je masivní dřevěný nábytek, lavice a obložení stěn a nechybí ani stylizované logo značky Gambrinus na opěradlech židlí či stěnách pivnice. Velká prosklená okna umožňují pozorovat ruch ulice v klidu s půllitrem piva v ruce.

Originální řešení interiéru pochází z dílny architekta Tomáše Hrubého, který o originalitě tohoto konceptu značky Gambrinus říká: „Nejde ani tak o originalitu. Host restaurace je spíše konzervativní, výstřelků se dosti bojí. Bavilo nás umístění vypalovaného loga "G" na záda židle, hraní si s motivy loga na desce stolu či na baru. A samozřejmě práce s umístěním a nasvícením dekorativní grafiky - zlatých lánů s obilím.“

Originál 1869 Kravín nabízí svým hostům jedinečný Gambrinus Originál 10 ° čepovaný přímo z pivních tanků. Jeden z tanků je umístěn přímo pod výčepem a hosté mohou kritickým zrakem kontrolovat nejen teplotu piva, ale i dovednost a zručnost práce výčepního. Přímo naproti výčepu je totiž stůl pro pivo „na stojáka“, kde se jen tak letmo zastaví na jedno či dvě opravdoví znalci piva. Další značky čepovaných piv jsou ležák Gambrinus Nefiltrovaný, pšeničný speciál Fénix a pro milovníky tmavých piv Velkopopovický Kozel Černý.

Na jídelníčku najdou hosté moderní českou kuchyni. Jídelníček je sestavený na základě dlouholeté zkušenosti majitelů v gastronomii z prověřených a osvědčených jídel. Opravdovou specialitou jsou pokrmy z hovězího masa ze speciálních chovů ve švýcarských Alpách. Otevřeno je denně a nechybí polední menu za velmi příznivou cenu. Kapacita restaurace je 130 míst a před restaurací je i letní zahrádka.

„U piva čepovaného přímo z pivních tanků má host jistotu, že dostává pivo v té nejvyšší kvalitě, tak jak jsme jej v pivovaru uvařili,“ říká obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Pavel Zítek a dodává: „Když se k tomu přidá dovednost a zkušenosti výčepního z vinohradského Kravína, pak je jedinečný zážitek z piva Gambrinus zaručen.“

Restaurace Originál 1869 Kravín se hlásí nejen svým názvem k legendární vinohradské hospodě Kravín, která se pyšní dlouhou a bohatou historií. Roku 1818 byl v původním zemědělskému dvorci s kravíny (odtud název) zřízen hostinec. Stával přibližně v místech rohu Korunní třídy a Budečské ulice. Kravín vznikl původně jako zájezdní hostinec pro trhovce. Později se z něj stal vyhledávaný výletní hostinec. Mezi hostinskými, kteří čepovali pivo v Kravíně, byl i legendární Josef Truneček. Kravín byl Pražany velice oblíben jako příjemný hostinec s vyhlášeným pivem. Mezi pravidelnými hosty nechybělo mnoho významných Čechů: skladatel Antonín Dvořák, spisovatelé J. Kollár, Fr. Kollár, J. Šimanovský, Svatopluk Čech, a další. Původní hostinec Kravín zanikl na konci 19. století. Nový restaurant V Kravíně byl zřízen v moderním domě na rohu Korunní a Budečské. Tento Kravín se stal oblíbenou a vyhledávanou hospodou Jaroslava Haška. I tento restaurant však v běhu dní zanikl. Zapadlou slávu Kravína nyní obnovila restaurace Originál 1869 Kravín na náměstí Míru.
Restaurace zařazené do konceptu restaurací podporujících značku Gambrinus poskytují svým hostům prvotřídní kvalitu piva značky Gambrinus a stylové prostředí, které ilustruje suroviny využívané pro výrobu tradičního českého piva. Provozovatelé těchto restaurací mohou naopak využít marketingový potenciál nejprodávanější značky českého piva a vsadit na jednotný, atraktivní interiér. Nově nesou jednotné označení Originál 1869, které odkazuje k dlouhé a slavné historii značky Gambrinus.
Kontakt pro více informací:
Vladimír Jurina, PR manažer, mob.: 724 617 886
Poznámky pro editory:
• Široké portfolio značky Gambrinus se skládá z produktů Gambrinus Originál 10°, Gambrinus 11° Excelent, světlého ležáku Gambrinus Premium a Gambrinusu Dry s nižším obsahem cukru a Gambrinusu Góóól určeného pro sportoviště a stadiony.
• Pivo Gambrinus Premium bylo jediným českým pivem oceněným v mezinárodní degustační soutěži The International Brewing Awards 2013, pivovarskou veřejností nazývanou The Brewing Oscar (pivní Oscary). Čtyřicet sládků ze 16 zemí hodnotilo více než 800 piv z celého světa. Gambrinus Premium získal stříbrnou medaili v kategorii klasických ležáků.
• Od roku 2012 je nabídka značky Gambrinus rozšířena o produkty Gambrinus Řízný citron, Gambrinus Limetka & Bezinka a letos také o Gambrinus Šťavnatý grep. Jedná se o nápoje míchané z piva a ovocné šťávy. Charakteristické pro ně jsou nižší obsah alkoholu a osvěžující chuť.
• Díky dodržování originálních varních postupů charakteristických pro české pivo a také díky použití tradičních českých pivovarských surovin může Gambrinus používat chráněné zeměpisné označení České pivo jako garanci kvality.
• Historie značky Gambrinus sahá do roku 1869. Gambrinus je pivo, které zvítězilo v myslích a srdcích českých spotřebitelů díky vysoké kvalitě a dodržování originálních varních postupů.
• Gambrinus je součástí portfolia Plzeňského Prazdroje, a. s., který je členem SABMiller plc. S celkovým prodejem téměř 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2012 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
• SABMiller plc. je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné značky jako Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro a mnoho dalších úspěšných regionálních značek.

Home
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us