Filters
Select location
Sort by
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us

Turkish Restaurant, European Restaurant, Barbecue Restaurant

Dostlar Kebap

Get Directions
4.8/5

2223 people have been here

address

Güzelyalı Mahallesi Kenan Evren Bulvarı No:118/B Adana, Turkey

phone

Call Now 03222331133

hours

Open Now
11:00 - 00:00

cuisine

Barbeque, Turkish

price rate

$$$$

specialties

Lunch, Dinner, Coffee

services

  • Delivery
  • Catering
  • Good For Groups
  • Good For Kids
  • Takes Reservations
  • Take Out
  • Waiter Service
  • Walk-Ins Welcome

payment options

parking

Street parking, Valet parking

about

Dostlar Kebap.

story

Kebapçı Davut Usta’nın dönüşü

Davut Usta’nın

”Muhteşem” dönüşü



Adana kebabının 1950’li yıllardan itibaren markalaşmasına önemli katkı sunanlar arasında ilk sıralarda yer alan Davut Usta lakaplı İhsan Dostlar’Çekirdekten yetişme kebapçı” diye anlatılan İhsan Dostlar, yeni dükkanını oğulları Alper ve Gencer Dostlar ile birlikte açtı.”Bir bilen” olarak çocuklarına yön veren İhsan Dostlar, markasını yarattığı ‘Dostlar Kebap”ın daha uzun yıllar Adana’nın sembol kebapçısı olarak yaşatacağını söyledi.

Kebapçılığa 12 yaşında, o dönemin ünlü Onbaşılar kebapçısı Kazım Kıyan ve Salahattin Kıyan’ın yanında bardakçılık yaparak başlayan İhsan Dostlar, öyküsünü anlatırken de duygulu anlar yaşadı. İşte Davut usta lakaplı İhsan Dostlar’ın anlattıkları:


”1959 yılında 12 yaşında bir çocukken kebapçılıkla tanıştım. Karasoku’daki Onbaşılar’da bardakçılıktan komiliğe kadar bir kebapçı dükkanının her bölümünde çalıştım. 1976’da kendi adımla bir kebapçı tezgahı kurdum. İşlerim iyi gitmeye başlamıştı. Bir süre sonra tezgahı bir başkasına devredip taksi şoförlüğü yapmaya başladım. Ama kebapçılığa olan özlemim bitmemişti. Bu yüzden tekrar bu işe döndüm. Kurtuluş Mahallesinde, bir arkadaşımla birlikte ortak olup Dostlar Kebapçısını açtık. İlk aylar işler kesattı, ama bu kez yılmadım. Ben ve arkadaşım patronluk yapmıyor, işin bizzat başında çalışıyorduk. Öyle bir nam saldık ki Adana’nın en ünlü kebapçılarından olduk. 1987’de ortağımla ayrılıp Dostlar-2 kebap salonunu açtım.

Home
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us