Filters
Select location
Sort by
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us

Family Style Restaurant

Element Restaurant

Get Directions
5/5

19 people have been here

address

Uhelná 11 Olomouc, Czech Republic

phone

Call Now 608048882

hours

Mon-Fri: 08:00 - 16:00

cuisine

Vegan, Vegetarian

price rate

$$$$

specialties

Lunch, Drinks, Coffee

services

  • Delivery
  • Catering
  • Good For Groups
  • Good For Kids
  • Take Out

payment options

parking

Parking Lot parking, Street parking

public transit

Vystoupíte na tramvajové zastávce Okresní soud (tram. č. 1,7). Z ulice Pavelčákova projdete podchodem (u Galanterie) do ulice Uhelná, kde už budete blízko Element Restaurantu.

about

Zveme Vás do zdravé restaurace v centru Olomouce. Denně připravujeme jídla z kvalitních a čerstvých surovin, stačí si pouze vybrat :) Těšíme se na Vás.

story

Kde jsou kořeny vzniku Element Restaurantu?
K počátkům myšlenky otevřít si vlastní restauraci se zaměřením na zdravé účinky stravy se musím vrátit do minulosti. Kalendář ukazoval rok 2013. V tomto roce jsem bydlela ve Svitavách, kde jsem téměř každý den navštěvovala zdravou jídelnu. Našla jsem tam výborná a různorodá jídla, která pro mě splňovala všechny aspekty kvalitního stravování. A jelikož je Olomouc moje srdeční záležitost, tak jsem začala pátrat, kdo za tímto smysluplným projektem stojí, abych mohla trošku toho zdraví přenést také sem. Tak jsem se seznámila s panem magistrem Jiřím Pavlíčkem.
Budou tomu nejspíš tři roky, kdy jsme měli první jednání, na kterém jsem se dozvěděla více o náplni tohoto projektu. Následovala odmlka téměř rok, kdy jsem si pohrávala s myšlenkou, že by si Olomoučané též zasloužili tak výborné jídlo, ke kterému mám přístup já. Začala jsem se více zajímat o volné prostory v Olomouci, kde by bylo možné přivést k životu tuto zatím myšlenku a pár plánů na papíře.
Před rokem jsem změnila své bydliště zpět do Olomouce a aktivně hledala vhodný prostor. Po několika peripetiích jsem ho našla. Historickou památku, dům U Zlatého lva. V této chvílí jsme byli už s Jiřím kolegové a spolupracovali jsme na spuštění tohoto projektu v Olomouci.
Následovala jednání, smlouvy, papírování a tak dále. Vše dopadlo podle očekávání a byl tu zatím malý den d, kdy jsem obdržela klíče od restaurace. Před několika lety by mě nenapadlo, že tudy povede moje cesta. A tak jsem tam stála se štěstím v srdci a těšila se, až budeme připraveni přivítat první zákazníky a zákaznice.
Bylo potřeba udělat několik změn interiéru, aby naprosto vyhovoval našim požadavkům. Stejně jako na kvalitu jídla, klademe důraz i na příjemné prostředí, ve kterém bude radost nejen jíst, ale i trávit čas. Vše se vydařilo a pomalu se blížilo otevření restaurace, tentokrát Velký den D.
Nyní máme otevřeno, děláme kvalitní jídla po všech stránkách, několik druhů dezertů, saláty, slané koláče, sladké saláty, pomazánky a pečeme si vlastní pečivo. Přesně tak, jak jsem si přála, aby to vypadalo. Měla jsem to štěstí, že se mi můj sen vyplnil. A na začátku to byl „pouhý“ nápad.

Home
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us