Filters
Select location
Sort by
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us

Bar, Latin American Restaurant, Gastropub

La Casa Blů

Get Directions
4.4/5

8725 people have been here

address

Kozí 15 Prague, Czech Republic

phone

Call Now 224818270

hours

Mon-Fri: 11:00 - 00:00
Sat,Sun: 12:00 - 00:00

price rate

$$$$

specialties

Lunch, Dinner, Drinks, Coffee

services

  • Catering
  • Good For Groups
  • Good For Kids
  • Takes Reservations
  • Waiter Service
  • Walk-Ins Welcome

payment options

attire

Casual

public transit

Metro Staroměstská

about

One of the oldest pub in Prague. Since 1996. Still the same owner. Filmed in Lowners (Samotáři) from Zelenka/Ondříček and in Closed from Stein-Roger Bull

story

Založena roku 1996 pražským Chilanem Jorgem Zúñigou. La Casa Blů je jedinečná 100 % nekuřácká „hispanská“ hospoda, kavárna a dnes nekonformní i kultovní bar v Praze, kde se střetávají rozličné kultury, jazyky a myšlenky, doprovázeny vřelou péčí studentské obsluhy, kouzlem Jižní Ameriky a kde byl natočen film Samotáři.

Víte, proč je oblíbené místo setkání studentů a lidí různých generací a koutků světa?

Nejen kvůli dobrému jídlu, nejen kvůli fúzi jídla tex-mex a jihoamerických receptů, nejen kvůli jihoamerickému masu, nebo slavnému chilskému sendviči „Chacarero“, nejen kvůli chilským vínům podaným v karafách a koktejlům, ale především díky španělskému pojmu „Sobremesa“ což znamená dlouhé sezení a pokecání po jídle a pití. Dnešní trend káže dávat přednost recepturám, surovinám a vzhledu talířů, my se o to také snažíme, ale naši kuchaři nejsou bulvární hvězdy, naše pojetí stravování nedělá z jídla modelky nebo manekýny, na naše jídla si nepotřebujete nechat udělat manikúru. Vzhled a obsah jídla je důležitý ale důležitější je ho trávit bez stressu, bez toho pocitu, že musíte konzumovat a pak honem pryč. Devizou La Casa Blů je právě uvolněná atmosféra a přátelství.

Home
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us