Filters
Select location
Sort by
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us
Fashion Club & Restaurant Prague
Home
Near Me
Share
Select location
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us

Bar, Dance & Night Club, Restaurant

Fashion Club & Restaurant Prague

Get Directions
4.4/5

28231 people have been here

address

Namesti Republiky 8 Prague, Czech Republic

phone

Call Now +420 224 815 733

hours

Open Now
Mon,Tue: 11:00 - 22:00
Wed: 11:00 - 03:00
Thu: 11:00 - 22:00
Fri: 11:00 - 05:00
Sat: 12:00 - 05:00
Sun: 12:00 - 22:00

price rate

$$$$

services

  • Catering
  • Good For Groups
  • Outdoor Seating
  • Takes Reservations
  • Waiter Service
  • Walk-Ins Welcome

payment options

parking

Parking Lot parking

about

Fashion Club has set a new level in Prague nightlife by going back to basics: impeccable service, combination of high class kitchen, signature cocktails.

story

Fashion Club & Restaurant Prague

Czech

Přinášíme zcela novou úroveň nočního života v Praze.

Nechte se od nás hýčkat. Užijte si víkend co víkend dokonalý servis, originální koktejl, nejlepší DJs a kapely. To vše, v kombinaci s úžasným výhledem na Prahu a originální výzdobou, činí z Fashion club Prague jedno z nejlepších míst pro noční zábavu v našem hlavním městě. Klub se nachází přímo v historickém centru Prahy na Náměstí republiky na střeše obchodního domu Kotva. Podívejte se na náš program a nenechte si ujít některou z našich divokých party. Víkend co víkend přinášíme živé hudebníky, nejlepší české i zahraniční DJs, zpěváky, taneční vystoupení nebo tematické party!

Dotkněte se nebe s Fashion club & restaurant Prague!

------------------------------------------------------------------------------

English

We bring a whole new level of nightlife in Prague.

Let yourself be pampered. Enjoy perfect service weekend after weekend, signature cocktails, the best DJs and bands. All this, combined with stunning views of the city and original decor makes the Fashion Club Prague one of the best places for nightlife in our capital city. The club is located in the historical center of Prague at the Republic Square on the roof of the department store Kotva. Check out our program and do not miss any of our wild party’s. Every weekend we bring live musicians, the best Czech and foreign DJs, singers, dance performances or theme party’s!

Touch the sky with Fashion club & restaurant Prague!

Restaurant

Czech (English bellow)

Vítejte ve Fashion club & restaurant Prague!

Kombinujeme moderní pojetí gastronomie, snoubící se s designovým interiérem. Nechte se unést naší jedinečnou kuchyní ve středozemním stylu.

Naší prioritou je příprava pokrmů z kvalitních českých surovin. Mimo stálého jídelního lístku nabízíme zákazníkům také pravidelné obědové menu, jež si můžete užít za velmi příznivé ceny.

Samozřejmostí jsou také degustační večery na vína nebo šampaňské. Opomenout nesmíme ani sezonní akce představující kuchyni z celého světa.

Věříme, že Fashion club Restaurant & Terrace se stane vašim oblíbeným místem pro setkání s přáteli, pro romantickou večeři nebo pracovní oběd.

----------------------------------------------------
English

Welcome to Fashion Club & Restaurant Prague

We combine modern gastronomy with luxury design. Indulge yourself with our unique cuisine in Mediterranean style.

Our priority is to prepare dishes from quality Czech materials. Apart from the permanent menu we offer our customers also regular lunch menu, which can be enjoyed at very reasonable prices. Of course there are also special tasting evenings of wine or champagne.

Do not forget to visit our seasonal events representing cuisine from around the world. We believe that Fashion club Restaurant & Terrace will become your favorite place to meet friends, also as to enjoy romantic dinner or business lunch.

Home
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us