Filters
Select location
Sort by
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us

Polish Restaurant

Restauracja Radiowa

Get Directions
4.3/5

1391 people have been here

address

Strzelców Bytomskich 8 Opole, Poland

phone

Call Now 77 40 13 150

hours

Open Now
Mon-Wed: 12:00 - 22:00
Thu: 12:00 - 23:00
Fri,Sat: 12:00 - 23:45
Sun: 12:00 - 22:00

cuisine

Barbeque, Diners

price rate

$$$$

specialties

Lunch, Dinner, Drinks, Coffee

services

  • Delivery
  • Catering
  • Good For Groups
  • Good For Kids
  • Outdoor Seating
  • Takes Reservations
  • Take Out
  • Waiter Service
  • Walk-Ins Welcome

payment options

attire

Casual

parking

Street parking

culinary team

Nasze menu jest wypadkową gustów klientów i światowych trendów kulinarnych. Nie zapominamy też o tradycyjnej kuchni regionalnej, więc jedną ze sztandarowych pozycji menu Radiowej jest Rolada śląska serwowana z kluskami śląskimi i kapustą modrą na ciepło.

Proponujemy to, co miłe dla polskiego podniebienia min. Wielki Głośnik Radiowy podawany ze smażonymi ziemniakami i kapustą na ciepło, czyli Kotlet Schabowy o średnicy… 25 cm.

Sięgamy także do receptur kuchni śródziemnomorskiej. Można wybierać wśród sałatek czy dań makaronowych, a szczególną przychylność naszych gości zdobyło Ravioli con spinatti – Włoskie pierożki faszerowane szpinakiem i serem ricotta, serwowane w sosie kurkowym.

about

Restauracja/Pub/Usługi cateringowe/Eventy dla firm/Imprezy okolicznościowe

story

Restauracja Radiowa to dzisiaj jedyny prawdziwy lokal muzyczny w Opolu! Od początku 2009 roku odbywają się tu regularnie koncerty opolskich – i nie tylko – artystów. Staramy się udowodnić, że hasło: „Opole – stolica polskiej piosenki” nie jest tylko zasługą festiwalu.

W Radiowej gościli m.in.: Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Bogusław Mec, Maciej Orłoś, Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski, Stanisław Tym, Marek Sierocki, Marcin Daniec i wielu, wielu innych.

Restauracja radiowa zmieniła swój wizerunek pod koniec 2009 roku, kiedy zdecydowaliśmy nadać jej charakter typowego klubu muzycznego. Jednak tradycje artystyczne ma znacznie dłuższe. W tym miejscu od lat 70-tych działał słynny wówczas klub „Arlekin”. Gęsta atmosfera muzycznych wieczorów jest do dzisiaj owiana legendą, wciąż wspominana jest herbatka firmowa z „niespodzianką” – napój podawany spod lady, bo legalnie nie można było sprzedawać „procentów”. Do dzisiaj ci, którzy pamiętają kultowego „Arlekina” spotykają się raz w roku, by powspominać dawne czasy i wypić ową herbatkę – tym razem już oficjalnie.

Home
Turn off dark mode
Turn on dark mode
Language: English
About us